NAMM Show 2017 « Miloš DODO Doležal

Novinky

NAMM Show 2017

Březen 5, 2017 | Rubrika: Junior

NAMM
V lednu 2017 jsem se podíval opět do Ameriky. Tentokrát do Kalifornie a jednalo se tedy o mou první zkušenost na západním pobřeží. Cílem cesty bylo mé účinkování jakožto předváděcí hráč na prestižním hudebním veletrhu NAMM show v Anaheimu. Tuto příležitost mi dala česká firma NBE corp., která sídlí v Hořovicích nedaleko Berouna a vyrábí špičkové nástroje, ať už to jsou třeba baskytary Spector, smyčcové elektrické nástroje NS Design nebo kytary pro taková jména, jako Brian May! Pro NBE to bylo poprvé, co měli na NAMM vlastní stánek, takže jsem byl velmi potěšen, že se česká firma na takovou úroveň dostala a že jsem mohl být součástí.

Zatímco náš zájezd trval 10 dní, veletrh samotný trval 4 dny, takže jsme měli dost času se mimo práci také porozhlédnout kolem. Využili jsme tedy možnosti navštívit centrum LA, viděli jsme Hollywood, loď Queen Mary a třeba také některé vyhlášené pláže, z nichž se mi nejvíce líbila Laguna Beach. Počasí bylo super, v lednu slunce a teploty přes den kolem 20 stupňů. Pouze 4 dny propršelo, nicméně to nevadilo, jelikož to byly zrovna ty 4 dny, kdy se konala NAMM show, takže to vyšlo přesně. ☺

Co musím jednoznačně zmínit, je přítomnost (většinou) dobré hudby v podstatě všude kolem. V autopůjčovnách, v obchodech, restauracích,  rádiích,  prostě všude! Co je v LA naopak oproti Bostonu či New Yorku nepraktické je fakt, že zde není příliš rozvinutá veřejná doprava a bez auta se zkrátka neobejdete.  Pak je tedy běžné, že jedete vzdálenost z Hollywoodu do Anaheimu (cca 40km) po dobu 3 hodin. Pobyt jsem si samozřejmě užíval! Po roční zkušenosti na Berklee a v Bostonu bylo pro mě vše poměrně snadné a to platilo do značné míry také na NAMM.

Měli jsme s sebou celkem asi 23 baskytar značek ESH a Clover, které NBE vyrábí. Já jsem si v průběhu veletrhu tak 5-7 baskytar oblíbil a hrál jsem většinou na ně, podle nálady jsem je střídal. Jelikož se jednalo o veletrh, platilo pro mé hraní pouze jedno pravidlo – jakkoli zaujmout! I přes veškeré (hlavně hlasitostní) limity si myslím, že mise byla úspěšně splněna. NBE získala řadu distributorů po celém světě, nějaké potenciální zákazníky a já řadu pochval jak od kolemjdoucích, z nichž si mě sem tam někde natočil na kameru, tak i od ostatních (i renomovaných) basistů a vystavujících od sousedních stánků. Vzhledem k vůbec první účasti na takové události si myslím, že může být spokojenost na místě. Mimo jiné jsem na NAMM potkal pár svých bývalých spolužáků z Berklee a také spousty známých a přátel, které jsem potkal na Warwick Bass Campu v Německu, kde každoročně jezdím. Svět je opravdu malý a moc mě těší, že si mě pamatují. ☺

Byl to rozhodně zájezd plný poznávání, inspirace, nových zkušeností, zábavy, zážitků a potěšení. Ze získaných zkušeností budu každopádně čerpat a pokud se zadaří, rád bych jel i příští rok. ☺ Stay tuned ! Rock on !!!

Diskuze:Reagovat